ForumCSDark

  Atatürk ve Mevlana'yı aşağılayan Stand-up'çı hakkında gözaltı kararı
Gönderen: ygtkms 1 saat önce - Forum: E-Haber - Cevap Yok

Atatürk ve Mevlana'yı aşağılayan Stand-up'çı hakkında gözaltı kararıStand-up gösterisinde Atatürk, Mevlana, Şems Tebriz-i, Konya ve Konyalılar hakkında aşağılayıcı sözlerde bulunan şahıs için yakalama kararı çıkartıldı. Emre G. adlı stand-up'çının gösterisinde Atatürk, Mevlana, Şems Tebriz-i, Konya ve Konyalılar hakkında aşağılayıcı kendince şakalar yaptığı görüntüler sosyal medyada büyük tepki gördü.Mevlana ve Atatürk için çirkin ithamlarda bulunan Emre G., Mevlana'nın hemcinsiyle ilişki yaşadığını belirtirken Atatürk'ün de alkolik olduğunu söyledi.

YAKALAMA KARARI ÇIKARTILDI Görüntülerin sosyal medya üzerinden yayılmasının ardından Başsavcılık inceleme başlatarak, Emre G. hakkında yakalama kararı çıkartıldığını açıkladı. Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, "Sosyal medya paylaşım sitelerinde yayınlanan Mevlana, Şems Tebriz-i ile Konya’mızı ve Konyalı vatandaşlarımızı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aşağılayıcı şekilde konuşma gerçekleştirilmesi ve sosyal medyada yayınlanması ile ilgili olarak, Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile söz konusu video içeriği nedeniyle şüpheli Emre G. isimli şahıs hakkında Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkındaki yasaya muhalefetten, 'kişinin hatırasına hakaret suçu ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçu' maddeleri gereğince soruşturma başlatılmış olup, şüpheli hakkında yakalama ve gözaltı talimatı verilmekle birlikte soruşturma titizlikle yürütülmektedir" ifadesi kullanıldı.

Haber Link: https://www.ensonhaber.com/degerlerimizi...arari.html


  DEAŞ üst düzey yöneticisi tekrar tutuklandı
Gönderen: ygtkms 1 saat önce - Forum: E-Haber - Cevap Yok

DEAŞ üst düzey yöneticisi tekrar tutuklandıSakarya'da, terör örgütü DEAŞ'ın üst düzey üyesi yargılandığı davada tahliye edilme kararı sonrası, itiraz üzerine cezaevinden çıkmadan yeniden tutuklandı.
Sakarya'da, terör örgütü DEAŞ'ın üst düzey üyesi olduğu belirtilen "Ebu Hanzala" kod adlı Halis Bayancuk, yargılandığı davada tahliye edilmesine karar verildi.Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, 2. Ağır Ceza Mahkemesinde "silahlı terör örgütü kurma veya yönetme" suçundan yargılanan Halis Bayancuk'un ev hapsi şeklindeki adli kontrolle tahliye edilmesine itiraz etti.YAKALAMA KARARI ÇIKARILDIKararı değerlendiren 3. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Bayancuk hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı.Bayancuk, yakalama kararınca cezaevinden çıkmadan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla mahkemeye çıkarıldı.TEKRAR TUTUKLANDISöz verilen Bayancuk, eski savunmalarını tekrar ettiğini söyledi. Sanığın avukatı da müvekkilinin tahliyesini talep etti.Mahkeme heyeti, sanığın tutuklanmasına karar verdi.


  İsrail'de koronadan ölenlerin sayısı 86'ya çıktı
Gönderen: ygtkms 1 saat önce - Forum: E-Haber - Cevap Yok

İsrail'de koronadan ölenlerin sayısı 86'ya çıktıİsrail'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 86'ya, vaka sayısı ise 9 bin 668'e yükseldi.

 Koronavirüs her geçen gün dünyada etkisini artırırken, ülkelerden de bilançoya dair yeni açıklamalar geliyor.6 KİŞİ DAHA HAYATINI KABETTİİsrail Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs teşhisi konulan 6 hastanın daha yaşamını yitirdiği belirtildi.VAKA SAYISI 9 BİN 668'E ÇIKTIÜlkede böylece koronavirüs kaynaklı can kaybı 86'ya ulaşırken, 213 kişide daha koronavirüs tespit edildiği ve toplam vaka sayısının 9 bin 668'e çıktığı kaydedildi.1000'DEN FAZLA KİŞİ İYİLEŞTİAçıklamada ayrıca hastalardan 166'sının durumunun ağır olduğu, 1011 kişinin ise iyileştiği aktarıldı.


 İSRAİL'DE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİİsrail'de koronavirüs önlemleri kapsamında tüm okullarda eğitime ara verilirken, ikiden fazla kişinin bir araya gelmesi de yasaklanmıştı. Ülkede ayrıca market, eczane, akaryakıt istasyonları ve bankalar dışında birçok ticari işletmenin kapatılmasına karar verilmişti. Tel Aviv yönetimi, koronavirüs nedeniyle İsrail'de ikamet edenler hariç tüm yabancıların ülkeye girişine de yasak getirmişti.


  ABD Meksika sınırındaki 6 bin göçmeni geri çevirdi
Gönderen: ygtkms 1 saat önce - Forum: E-Haber - Cevap Yok

ABD Meksika sınırındaki 6 bin göçmeni geri çevirdiABD'nin, koronavirüs salgını kapsamında alınan önlemlerin yürürlüğe girmesinden bu yana 6 binden fazla göçmeni güneyindeki Meksika sınırından geri çevirdiği bildirildi.
ABD Başkanı Donald Trump mart ayında salgının yayılmasını önlemek amacıyla Meksika ile sınırları zaruri olmayan geçişlere kapatma kararı almıştı.6 BİNİN ÜZERİNDE GÖÇMEN SINIR DIŞI EDİLDİABD Gümrük ve Sınır Koruma Biriminin (CBP) verilerine göre, Trump yönetimi, 21 Mart'tan bu yana ülkeye giriş yapan 6 binin üzerinde göçmeni sınır dışı etti.CBP Komiseri Mark Morgan, yaptığı açıklamada, sınır dışı işlemlerinin salgın kapsamında alınan önlemler ve kamu sağlığı nedeniyle yapıldığını ve gözetimleri altında şu an 100'den az göçmen bulunduğunu belirtti.


  Belçika’da atık sularda koronavirüs izine rastlandı
Gönderen: ygtkms 1 saat önce - Forum: E-Haber - Cevap Yok

Belçika’da atık sularda koronavirüs izine rastlandıBelçika'da su arıtmasından sorumlu şirketin hazırladığı raporda atık sularda koronavirüse rastlandığı belirtildi.
in’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınına ilişkin her geçen gün yeni bulgular ortaya çıkıyor.Belçika’nın kuzeyinde yer alan Flaman bölgesinin su arıtmasından sorumlu şirket tarafından hazırlanan raporda bölgedeki atık sulardan alınan örneklerde, korona virüse ait ribonükleik asit (RNA) izlerine rastlanıldığı açıklandı."SONUÇ POZİTİF ÇIKTI"Şirket, örneklerin Lo-Reninge, Poperinge, Langemark, Wulpen, Genk, Leuven, Tienen, Aartselaar ve Gent'ten alındığını bildirirken, şirketin İletişim Direktörü Anja De Wit, “Örneklerin hepsine koronavirüs testi yapıldı ve sonuç pozitif çıktı. Sonuç virüsün bulaşıcı yönü hakkında kesinlikle hiçbir şey söylemiyor, sadece yayılması hakkında bilgi veriyor" ifadelerini kullandı.Wit, RNA virüsün bulaşıcı yükünü kaybettikten sonra da kaldığını dile getirirken, sanitasyondan sonra suda hiçbir virüs izine ise rastlanmadığını aktardı. Wit, bu sonuçların beklentilerle uyumlu olduğunu da bildirdi.BELÇİKA'DA VAKA SAYISI 24 BİN 983Belçika’da toplam koronavirüs vakası 24 bin 983’e, hayatını kaybedenler ise 2 bin 523’e yükseldi.


  Arap dünyasında koronavirüs nedeniyle can kayıpları arttı
Gönderen: ygtkms 1 saat önce - Forum: E-Haber - Cevap Yok

Arap dünyasında koronavirüs nedeniyle can kayıpları arttıKoronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Cezayir'de 235'e, Fas'ta 97'ye, Ürdün'de 7'ye, Tunus'ta 25'e, Umman'da ise 3'e yükseldi. Arap dünyasındaki koronavirüs kaynaklı can kayıpları giderek artış gösteriyor.CEZAYİRCezayir Sağlık Bakanlığına bağlı Koronavirüs Gözlem ve Takip Komitesi Sözcüsü Cemal Fevrar, son 24 saatte 30 kişinin daha koronavirüsten yaşamını yitirdiğini ve toplam can kaybının 235'e ulaştığını belirtti.Ülkede 94 kişide daha virüs teşhis edildiğini ve toplam enfekte kişi sayısının 1666'ya yükseldiğini kaydeden Fevrar, iyileşen hasta sayısının ise 374 kişi olduğunu söyledi.FASFas Sağlık Bakanlığına bağlı Salgın Hastalıklar Müdürü Muhammed Elyubi, düzenlediği basın toplantısında, son 24 saatte ülkede 4 kişinin daha Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiğini, böylece ülkedeki toplam can kaybının 97'ye yükseldiğini açıkladı.Ülkede 99 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini ve toplam vaka sayısının 1374'e çıktığını aktaran Elyubi, şu ana kadar 109 hastanın ise sağlığına kavuştuğu bilgisini verdi.


ÜRDÜN Ürdün Sağlık Bakanı Saad Cabir, Hükümet Sözcüsü Emced el-Adayile ile düzenlediği ortak basın toplantısında, salgın nedeniyle ülkede 7'nci ölümün gerçekleştiğini duyurdu. Ülke genelinde 14 kişide daha virüs tespit edildiğini ve toplam vaka sayısının 372'ye çıktığını ifade eden Cabir,, sağlığına kavuşanların sayısının ise 361 olduğunu aktardı. TUNUS Tunus Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bir kişinin daha Kovid-19'dan hayatını kaybettiği ve böylece toplam can kaybının 25'e ulaştığı kaydedildi. Açıklamada ayrıca 15 kişide daha virüs tespit ediliği ve toplam vaka sayısının 643 olduğu aktarıldı. UMMAN Umman Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ülke salgın nedeniyle 3'üncü can kaybının yaşandığı belirtildi. Açıklamada ayrıca ülkede 38 yeni vaka görüldüğü ve toplam vaka sayısının 457'ye yükseldiği belirtildi.


  Koronavirüs sigara içenleri 2 kat daha fazla etkiliyor
Gönderen: ygtkms 1 saat önce - Forum: E-Haber - Cevap Yok

Koronavirüs sigara içenleri 2 kat daha fazla etkiliyorBilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kara, yapılan araştırmalar sonucunda koronavirüse yakalanan sigara içenlerin hastalığı 2 kat daha ağır geçirdiğini dile getirdi.
Koronavirüs dünya üzerinde etkisini artırırken, ülkemizde de artan vaka ve can kayıplarına karşı tedbirler sıkılaştırılıyor.Ayrıca koronavirüse karşı kurulan Bilim Kurulu üyeleri ise yaptıkları çalışmalarla virüs vakalarının önüne geçmeye çalışıyor ve insanları bilgilendirerek uyarıyor.SİGARA İÇENLER BÜYÜK RİSKTEHer geçen gün yapılan araştırmalarla koronavirüse dair yeni bilgiler çıkarken, Bilim Kurulu Üyesi Prof, Dr, Ateş Kara koronavirüsün sigara içenlere 2 kat daha fazla etki ettiğini açıkladı."SİGARA İÇİYORSANIZ ŞİMDİ BIRAKMA ZAMANI"Kara sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Eğer sigara içiyorsanız, şimdi bırakma zamanı, Ne kadar çabuk bırakılırsa, o kadar iyi, Wuhan'da yapılan araştırma, COVID-19 olan ve aktif sigara içenlerde, hastalığın ağır seyretme olasılığının 2.4 kat daha yüksek olduğunu ortaya koydu." ifadesini kullandı.


  AB koronavirüse karşı paket hazırladı
Gönderen: ygtkms 1 saat önce - Forum: E-Haber - Cevap Yok

AB koronavirüse karşı 540 milyar avroluk paket hazırladıAvrupa Birliği (AB) ülkeleri, koronavirüsün etkilerine karşı yaklaşık 540 milyar avroluk ekonomik pakette uzlaşı sağladı. Fransa, İtalya ve İspanya gibi salgından en fazla etkilenen ülkeler, AB ülkelerinin ortak borçlanma sistemi kurmasını talep ediyordu.Ancak Almanya ve Hollanda'nın başı çektiği ülkeler ise buna sert biçimde karşı çıkıyordu.Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire ise, "Yazıklar olsun size, yazıklar olsun Avrupa'ya, utanın da bu şaklabanlık gösterisini durdurun." sözleriyle Almanya ve Hollanda'ya tepki göstermişti.SONUNDA ANLAŞMA SAĞLANDIAvro Grubu Başkanı Mario Centeno, AB üyesi ülkelerin maliye bakanlarının video konferans yöntemiyle bugün gerçekleştirdiği toplantı bitiminde, çalışanları, şirketleri ve ülkeleri koronavirüs etkilerinden koruyacak kapsayıcı bir kurtarma paketi üzerinde anlaştıklarını açıkladı.

İSTİHDAMI KORUMAK İÇİN 100 MİLYAR AVRO AYRILDI Koronavirüs nedeniyle birlik ülkelerinde istihdamı korumak için 100 milyar avroluk yeni ücret destek programı kurulacağını belirten Centeno, sistemle ülkelerdeki kısa süreli çalışma programlarına mali katkı sağlanacağını anlattı. İŞLETMELERE 200 MİLYAR AVROLUK KREDİ GARANTİSİ Centeno, Avrupa Yatırım Bankası'nın (EIB) işletmelere 200 milyar avroluk kredi garantisi sağlamasına karar verdiklerini söyledi. ÜYE ÜLKERE 240 MİLYAR AVROLUK DESTEK KREDİ PROGRAMI Üye ülkelere mali destek vermek için Salgın Kriz Desteği adında yaklaşık 240 milyar avroluk bir kredi programı da kuracaklarına dikkati çeken Centeno, Avro Bölgesi üyesi ülkelerin söz konusu fonları sadece sağlık sektörü ve Kovid-19 tedavisi gibi alanlarda kullanabileceklerini ifade etti.


ORTAK BORÇLANMA SİSTEMİ HALA GÖRÜŞÜLÜYOR Centeno, toplantıda salgına yönelik uygulanan politikaların finansmanı için ortak borç enstrümanı (koronabono) kurulmasının da  gündeme geldiğine işaret ederek bu konuda çalışmayı sürdüreceklerini belirtti.


  DSÖ koronavirüs mücadelesinde Türkiye'yi örnek gösterdi
Gönderen: ygtkms 1 saat önce - Forum: E-Haber - Cevap Yok

DSÖ koronavirüs mücadelesinde Türkiye'yi örnek gösterdiDSÖ, Türkiye'nin koronavirüs ile mücadele konusunda örnek bir ülke olduğunu belirtti. Koronavirüs salgını dünyaya hızla yayılırken ve birçok ülke tarafından küçümsenirken, ülkemizde daha vakaya rastlanmamasına rağmen tedbirler alınmaya başlanmıştı.Özellikle Türkiye'nin sınır komşularında koronavirüs vakalarının ortaya çıkmasıyla tedbirler sıkılaştırılmış, ülkemizde de vaka tespit edilmesinin ardından daha sert tedbirler alınmıştı.ŞEFFAF ŞEKİLDE GÜNCEL DURUM PAYLAŞILIYORGünlük olarak koronavirüse dair bilgiler paylaşılırken, vatandaşların daha kolay bilgilendirilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı koronavirüse dair güncel bilgilerin anlık güncellendiği bir internet sitesini vatandaşların hizmetine açmıştı.Yurtdışında birçok ülkede Türkiye güvenli bir ülke gösterilirken, ülkemizde alınan tedbirler örnek gösterilerek Avrupa'daki ülkelerin vatandaşları hükümetlerini eleştirmişti.TÜRKİYE ÖRNEK ÜLKE GÖSTERİLDİDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye Temsilcisi Pavel Ursu da Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelede örnek bir ülke olduğunu belirtti."TÜRKİYE MUAZZAM ÇABALARI SAYESİNDE ÖRNEK BİR ÜLKE"Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Ursu, Türkiye’deki salgınla ilgili test, vaka ve can kaybını içeren güncel rakamları değerlendirdi. Ursu, “Türkiye, tanı kapasitesi ve Kovid-19 ile mücadelede tedavi konusundaki muazzam çabaları sayesinde örnek bir ülke. Türkiye bu süreci, vaka ve ölüm verilerini elektronik ortamdaki doğru paylaşımlarla şeffaf bir şekilde yürütmektedir.” ifadelerini kullandı.


  İstanbul'da yasağa rağmen sahile inenlere ceza
Gönderen: ygtkms 1 saat önce - Forum: E-Haber - Cevap Yok

İstanbul'da yasağa rağmen sahile inenlere ceza

Beşiktaş'ta koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, yasaklanmasına rağmen sahilde yürüyüş yapanlara polis tarafından işlem yapıldı. Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların evden çıkmamaları için uyarılar yapılırken, sahillerde oturma, spor ve yürüyüş yapmak yasaklandı.İstanbulluların birçoğu yasaklara uyarken, bazı vatandaşlar sahillerde yürüyüş yapmaya devam ediyor.

3 KİŞİYE CEZAİ İŞLEM UYGULANDI Uyarılara rağmen evinde kalmayarak Arnavutköy Sahili'nde 3 kişiyi fark eden polis ekipleri, yasağa rağmen sahilde yürüyüş yaptıkları için işlem yaptı.

KALEMİ TUTMAYA ÇEKİNDİLER Umumi Hıfzıssıhha Kanunu uyarınca işlemleri yapılan 2 kadının, imza atmaları için uzatılan kalemi tutmak istememeleri dikkat çekti. Koronavirüs korkusuyla, kalemi çıplak elle tutmak istemeyen bir kadın, cebinden çıkardığı poşetle tutarak imza attı. Maske dahi takmadan sahilde yürüyüşe çıkan bir kadın ise, polisin kendisine uzattığı plastik eldiveni kabul etmeyerek, kalemi tişörtü ve bir peçete yardımıyla tutarak imza attı.


 
Hoşgeldin Ziyaretçi
Mesaj atabilmek için forumumuza kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı
  

Şifre
  

Forumlarda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Üye Sayısı: 49,759
» En Son Üyemiz: hanzo1102
» Konu Sayısı: 9,716
» Mesaj Sayısı: 134,074

Tam İstatistik

Çevrimiçi Kullanıcılar
Şu anda 64 çevrimiçi kullanıcı var.
» 5 üye | 56 Misafir
Bing, Google, Yandex, atakannn, egeegegegegge, esradogan47, hanzo1102, MriPvP

En Son Konular
Cs 1.6 Aim - Wall Hack 20...
Forum: Counter Strike 1.6
Son Mesaj: esradogan47
2 dakika önce
» Cevaplar: 1,463
» Gösterim: 20,378
CS 1.6 Uzun Süredir Bekle...
Forum: Counter Strike 1.6
Son Mesaj: esradogan47
4 dakika önce
» Cevaplar: 368
» Gösterim: 2,155
Legend Hack 2020 - CS 1.6...
Forum: Counter Strike 1.6
Son Mesaj: esradogan47
8 dakika önce
» Cevaplar: 64
» Gösterim: 414
Çekiliş Zamanı - Steam Cü...
Forum: Çekilişler
Son Mesaj: esradogan47
9 dakika önce
» Cevaplar: 30
» Gösterim: 460
ForumCSDark'ın Kendi CS:G...
Forum: Counter Strike Global Offensive
Son Mesaj: hanzo1102
11 dakika önce
» Cevaplar: 1,663
» Gösterim: 11,526
Atatürk ve Mevlana'yı aşa...
Forum: E-Haber
Son Mesaj: ygtkms
1 saat önce
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 2
DEAŞ üst düzey yöneticisi...
Forum: E-Haber
Son Mesaj: ygtkms
1 saat önce
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 2
İsrail'de koronadan ölenl...
Forum: E-Haber
Son Mesaj: ygtkms
1 saat önce
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 1
ABD Meksika sınırındaki 6...
Forum: E-Haber
Son Mesaj: ygtkms
1 saat önce
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 2
Belçika’da atık sularda k...
Forum: E-Haber
Son Mesaj: ygtkms
1 saat önce
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 1


ForumCSDark