ForumCSDark
ForumCSDark

ID: 189747 Kategori: Python Konu Sahibi: Nouri 0 Yorum 28 Okunma
Konuyu Değerlendir
 • 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
Etiket
python popüler? bu kadar neden

Python Neden Bu Kadar Popüler?
ChromaX Theme
Forum Yöneticisi

Forum Yöneticisi
*****
491
konular
584
mesajlar
10 Nis 2020
Kayıt Tarihi
12
Forum Puanı
Seviye: 22 [LevelLevelLevelLevelLevel]
Toplam Puan: 2,547
Rütbe 53 / 534
92% kaldı

Rütbe
Aktiviteler 198 / 2547
94% kaldı

Aktiviteler
Deneyim 37
63% kaldı

Deneyim
#1
21-06-2020, Saat: 20:30
Python’un popülerliğini anlamak için avantajlarına göz atmalıyız:
 • Ekosistem

  Python çok amaçlı bir programlama dilidir ve belirli kullanımlarla sınırlı değildir. Zengin modül ve kütüphane ekosistemi birçok alanı ve sektörü kapsar.

  En popüler Python araçlarından biri Django’dur. Hızlı gelişimi teşvik eder ve modern web sayfalarını oluşturmak için mükemmel düzenleme araçları sunar. Ayrıca birden fazla uygulamaya hizmet veren bir İçerik Yönetim Sistemi olan Wagtail’i içerir.

  Veri bilimi için, Pandas (Python Veri Analizi Kütüphanesi) yüksek performanslı ve kullanımı kolay veri analiz araçları sağlar. Bu alanda, hızlı prototiplemeyi mümkün kılan açık kaynaklı makine öğrenme frameworkleri PyTorch ve TensorFlow ile tamamlanır. OpenCV (Açık Kaynak Görüntü İşleme Kütüphanesi) de Python’un güçlü bileşenleri arasındadır.
Python, C ++ ve PHP’nin yanında Facebook’u oluşturmak için kullanılan üçüncü en popüler dildir.

Verimlilik

Genel olarak Python’un, bu kadar hızlı popüler olmasının ana nedeni sağladığı mükemmel üretkenlik seviyesidir. İşlerini kısa sürede halletmeyi seven mühendislerin gözdesidir.

C ++ veya Java’ya kıyasla çok daha özlü ve etkileyici bir dil olduğu için Python ile geliştirilen yazılımlar daha az çaba ve daha az kod satırı ile tamamlanır. Bu aynı zamanda geliştirme süresinin daha kısa olduğu anlamına gelir ve bu da değerli kaynakların daha az israf edilmesine neden olur.
Hız

Python’un birçok kütüphanesi bulunur, kodunun geri dönüşümü ve yeniden kullanılması üzerine odaklanmıştır. Ek olarak, dinamik yazım ve dinamik ciltleme özelliğine sahiptir. Hızlı bir şekilde geliştirme yapabilmenizi sağlar.
Kolay Entegrasyon

Python’u diğer bileşenlerle entegre etmek oldukça kolaydır. Böylece, en yeni yazılım geliştirme trendlerinden, mevcut en iyi programlama dillerinden, çerçevelerinden ve harici hizmetlerden “patchwork” yapabilirsiniz.

Bu evrenselliği nedeniyle Python, yazılım geliştirme alanında rahatlıkla rekabet edebilmektedir.

Kullanıma Hazır Modül ve Paketler

Python modülleri ve paketleri herhangi bir yapılandırmada kullanılabilir, eklenebilir, çıkarılabilir, değiştirilebilir. 147.000’den fazla pakete sahiptir.

Düzgün Programlama Döngüsü

Python’un tercümanı, yani komutları yürüten program, onun standart programlama döngüsünün (düzenleme, test ve hata ayıklama) çok düzgün çalışmasını sağlar. Hızlı tekrarlamalar RAD için çok önemlidir. Bir hata veya bozuk giriş keşfedildiğinde, tercüman bir istisna oluşturur ve bu durum bir segmentasyon hatasını tetiklemez.

Topluluk

Başlangıçtan itibaren, açık kaynaklı yapısı nedeniyle gelişmeye ve popülerlik kazanmaya devam eden Python, internette hiç de amatör olmayan büyük ve samimi bir gönüllüler topluluğuna sahiptir.

Destek & Denetim

Dilin ve topluluğunun gelişimi, Facebook, Amazon, Google, Microsoft ve Red Hat gibi büyük şirketler tarafından desteklenen Python Yazılım Vakfı tarafından denetlenir.

Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi

Makine öğrenimi aslında oldukça devrimci bir kavram. Kişiselleştirmeyi ve gelecekteki eğilim tahminlerini kapsar. Son on yılda, yapay zeka çeşitli endüstri alanlarını dönüştürmüş, yeni, duyulmamış teknolojilerin yoktan yükselmesi için bir şans yaratmıştır.

Python programlama dili, bilimsel programlamayı desteklemektedir. Aslında her şey NumPy ve SciPy gibi Python sayısal hesaplama motorlarının piyasaya sürülmesiyle başlamıştır. Sonrasında yavaş ama emin adımlarla Python, bilgisayar bilimleri araştırmalarında tercih edilen dil olarak ele alınmaya başlanmıştır.

Kurumsal Yazılım Geliştirme

İşletmeler için yazılımların genellikle mevcut veritabanları ve web dışı uygulamalar gibi eski sistemlerle entegre edilmesi gerekir. Python diğer dillerle kolayca bütünleşebilir ve yüksek güvenlik standartlarını korur.
Appie
Beğenenler:Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İleri Seviye Python örnekleri #1 Kardelen 1 34 07-07-2020, Saat: 00:28
Son Mesaj: LapapeL
  Python İle Hesap Makinesi Kodları Brefly Strike 1 25 07-07-2020, Saat: 00:28
Son Mesaj: LapapeL
  Python Sürüm Geçmişi Nouri 0 28 21-06-2020, Saat: 20:30
Son Mesaj: Nouri
  Python Kullanım Nouri 0 20 21-06-2020, Saat: 20:30
Son Mesaj: Nouri
  Python Geçmişi Nouri 0 36 21-06-2020, Saat: 20:30
Son Mesaj: Nouri
  Python Girilen Metni Bölme Örneği Kardelen 0 22 21-06-2020, Saat: 20:29
Son Mesaj: Kardelen
  İleri Seviye Python örnekleri #2 Kardelen 0 33 21-06-2020, Saat: 20:29
Son Mesaj: Kardelen

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

ForumCSDark