ForumCSDark

ID: 123204 Kategori: Windows Konu Sahibi: Yavuz Yılmaz 0 Yorum 15 Okunma
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgisayar açılışını hızlandırmak için ince ayarlar.
ChromaX Theme
Forum Üyesi
Forum Üyesi
*
13
konular
47
mesajlar
4 Ağu 2019
Kayıt Tarihi
16
Forum Puanı
Seviye: 6 [LevelLevelLevelLevel]
Toplam Puan: 73
Rütbe 14 / 145
92% kaldı

Rütbe
Aktiviteler 21 / 73
73% kaldı

Aktiviteler
Deneyim 82
18% kaldı

Deneyim
#1
21-03-2020, Saat: 15:00
Bilgisayar açılışını hızlandırmak için ince ayarlar..
– Windows kurulu bilgisayarımızı yeni kurduğumuzu varsayıp yapılması gereken ayarları sırası ile belirtiyorum.
1 – Bilgisayarım ‘a sağ tıklayıp özellikler ardından Gelişmiş Sistem Ayarları’na tıklayıp açılan pencerede Performans sütununun altındaki Ayarlar butonuna tıklayın açılan pencereden “En iyi Performans için Ayarla” ‘yı seçip tamam deyip ayarları  kayıt etmesini sağlıyoruz.

2 – Windows 7’de Windows + R tuşuna basıp msconfig yazıp enter ile açın başlangıç (başlatma) sekmesinde bulunan tüm işaretlenmiş uygulamaları kaldırın yani checkleri kaldırıp tamam diyerek ayarları kayıt ediniz yeniden başlatmak isteyecektir yeniden başlatabilirsiniz..
-Windows 8 ve 10‘da ise bu ayarı CTRL + ALT + DEL tuşlarını kullanarak Görev Yöneticisine ulaşabilirsiniz, burda Diğer Ayrıntılar kısmına tıklayıp “Başlangıç” Sekmesine geçin ve buradaki tüm uygulamalara sağ tıklayıp “Devre Dışı Bırak” diyiniz ve çıkınız..

3 – Windows + R tuşuna basıp açılan pencereye msconfig yazın ve enter ile açın, açılan ekranda “Önyükleme” sekmesine geçip Gelişmiş seçeneklere tıklayın, açılan pencerede işlemci sayısı yazan yeri tikleyip  işlemci sayısını en yüksek rakam kaç ise onu seçin ve tamam tamam diyerek ayarları kayıt edin yeniden başlatma isteyebilir başlatabilirsiniz. Bu işlem windows 7 8 ve 10’da aynıdır.

4 – Bilgisayarınıza Avira gibi kasıntı ağır antivirüsler yüklemeyin bilgisayarın ömürlerini yiyip hiç bir işe yaramıyorlar, evet bir nebze daha güvenliler ancak virüs yapan kişi geçmek isterse veya virüs yapıyorsa emin olun bir antivirüsü atlatıp diğerine yakalanmıyordur, hepsini atlatıyordur. bu sebeple tavsiyem Microsoft’un kendi ücretsiz sunduğu antivirüsü kullanın Microsoft “Security Essentials”

5 – Başlat menüsünde arama kısmına Hizmetler yazıp Hizmetler’i açalım ve Burda Windows Hata Raporlamayı bulalım sağ tıklayıp durdur tekrar sağ tıklayıp özellikler burada “Başlangıç Türü” kısmında Devre dışı bırak ‘ı seçip tamam diyerek çıkınız, bu işlemi (Windows Update –  Windows Güncelleme)’yi bulup onun içinde uygulayabilirsiniz.
"Neyi bilmediğiniz hakkında hiç bir fikriniz yok.."


Anahtar Kelimeler

Bilgisayar açılışını hızlandırmak için ince ayarlar., Bilgisayar açılışını hızlandırmak için ince ayarlar. indir, Bilgisayar açılışını hızlandırmak için ince ayarlar. Videosu, Bilgisayar açılışını hızlandırmak için ince ayarlar. online izle, Bilgisayar açılışını hızlandırmak için ince ayarlar. Bedava indir, Bilgisayar açılışını hızlandırmak için ince ayarlar. Yükle, Bilgisayar açılışını hızlandırmak için ince ayarlar. Hakkında, Bilgisayar açılışını hızlandırmak için ince ayarlar. nedir, Bilgisayar açılışını hızlandırmak için ince ayarlar. Free indir, Bilgisayar açılışını hızlandırmak için ince ayarlar. oyunu, Bilgisayar açılışını hızlandırmak için ince ayarlar. download


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Windows 10 bilgisayarınız için en iyi oyunlar ! Baran Yılmaz 1 57 16-03-2020, Saat: 17:45
Son Mesaj: -KabusBeY
  Bilgisayar Hızlandırma, oyunlarda fps artışı! - ForumCSDark CAN 3 235 07-03-2020, Saat: 22:55
Son Mesaj: emirbektas

Foruma Git:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

ForumCSDark