ID: 103651 Kategori: E-Haber Konu Sahibi: anill 0 Yorum 95 Okunma
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ABD'den Huawei'ye 90 günlük ek süre
ChromaX Theme
Forum Üyesi
Forum Üyesi
*
81
konular
350
mesajlar
4 Eki 2018
Kayıt Tarihi
17
Forum Puanı
Seviye: 17 [LevelLevel]
Toplam Puan: 1,238
Rütbe 42 / 421
92% kaldı

Rütbe
Aktiviteler 122 / 1238
92% kaldı

Aktiviteler
Deneyim 86
14% kaldı

Deneyim
#1
15-01-2020, Saat: 08:25 (En son düzenleme: 15-01-2020, Saat: 08:26 anill.)
ABD yönetimi, Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin ABD'li şirketlerle iş yapabilmesini sağlayacak geçici lisansı uzattığını duyurdu.

ABD Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Huawei'ye yönelik ürün ihracat ve transfer gibi işlemleri içeren Geçici Genel Lisans, 90 gün daha uzatıldı.

ABD'nin ulusal güvenliğini tehlikeye attığı gerekçesiyle ABD yönetimini tarafından yaptırım uygulanan şirkete, Ticaret Bakanlığı tarafından 19 Ağustos'ta 3 ay geçici lisans verilmişti.

Bakanlığın aldığı yeni karar doğrultusunda, Huawei ve bağlı şirketler ABD'li şirketlerle 90 gün daha iş yapabilecek.Açıklamada görüşlerine yer verilen ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Huawei'ye yönelik geçici genel lisans uzatımının, operatörlerin ABD’nin en uzak bölgelerinden bazılarında hizmet alamayacak olan müşterilere hizmet vermesini sağlayacağını ifade etti.

Bakanlığın, ABD'ye ait inovasyonların ülkenin ulusal güvenliğini tehdit edenler tarafından kullanılmadığından emin olmak için çalışmalarını sürdüreceğini belirten Ross, bu kapsamda hassas teknoloji ihracatını yakından izlemeye devam edeceklerini kaydetti.  

KENDİ İŞLETİM SİSTEMİNİ ÜRETİYOR 
  
Geçtiğimiz dönemde Huawei kendi işletim sistemini kullanıma sunmak adına için ilk adımı atmıştı. Şirketin B planı olarak gördüğü bu projenin ne zaman telefonlarda kullanılabilir hale geleceği ise henüz netlik kazanmış değil. 
Daha önce Samsung ve Nokia gibi şirketler kendini işletim sistemlerini çıkarmış fakat başarılı olamamıştı. 
  
TİCARET SAVAŞI BİRİNCİ YILINI GERİDE BIRAKTI 
  
ABD ile Çin arasındaki "ticaret savaşı" bir yılı geride bıraktı. "Ticaret savaşı" müzakerelerinin son toplantısına katılmak üzere mayıs ayı başında ABD'ye giden Çin Başbakan Yardımcısı Liu Hı, müzakerelerden eli boş dönmüştü. Çinli ve ABD’li heyetlerin iki gün boyunca yürüttüğü müzakerelerden sonuç alınamamıştı. 
  
Çin Ticaret Bakanlığı, 11 Mayıs'ta 200 milyar dolar tutarındaki Çin mallarına uygulanan tarifenin yüzde 10’dan yüzde 25’e çıkmasına tepki göstererek, "Bundan derin üzüntü duyuyoruz. Gerekli karşı önlemleri almak zorunda kalacağız." açıklamasını yapmıştı. 
  
ABD Başkanı Donald Trump da Twitter'dan yaptığı açıklamada, Çin heyeti ile yapılan görüşmelerde çok az ilerleme kaydedilmesini gerekçe göstererek, 200 milyar dolarlık Çin ürünlerine yüzde 10 olarak uygulanan gümrük vergisini yüzde 25’e yükselttiğini duyurmuştu.
"Uçamıyorsan Kaliteli Otur."


Anahtar Kelimeler

ABD'den Huawei'ye 90 günlük ek süre, ABD'den Huawei'ye 90 günlük ek süre indir, ABD'den Huawei'ye 90 günlük ek süre Videosu, ABD'den Huawei'ye 90 günlük ek süre online izle, ABD'den Huawei'ye 90 günlük ek süre Bedava indir, ABD'den Huawei'ye 90 günlük ek süre Yükle, ABD'den Huawei'ye 90 günlük ek süre Hakkında, ABD'den Huawei'ye 90 günlük ek süre nedir, ABD'den Huawei'ye 90 günlük ek süre Free indir, ABD'den Huawei'ye 90 günlük ek süre oyunu, ABD'den Huawei'ye 90 günlük ek süre download


Foruma Git:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

ForumCSDark